Aktuality

 • Zástupci EF uspěli na kongresu v Portugalsku
  Zástupci EF uspěli na kongresu v Portugalsku

  Zástupci Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity uspěli na konci listopadu s výsledky svého výzkumu na mezinárodním kongresu cestovního ruchu v portugalském Peniche. V silné konkurenci více než sta příspěvků od vědců z téměř třiceti zemí světa byla práce Viktora Vojtka, Petra Štumpfa a Petra Janečka z Katedry obchodu a cestovního ruchu vyhlášena jako jedna ze čtyř nejlepších.

  Detail

 • Společný česko-německo-francouzský studijní program má první absolventy
  Společný česko-německo-francouzský studijní program má první absolventy

  Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity se může pochlubit prvními absolventy, kteří úspěšně dokončili studium v mezinárodním studijním programu typu joint degree Regionální a evropský projektový management. Při slavnostních promocích převzali diplom s označením tří evropských univerzit.

  Detail

 • Guvernér státu Missouri ocenil spolupráci s Jihočeskou univerzitou
  Guvernér státu Missouri ocenil spolupráci s Jihočeskou univerzitou

  Nečekaného vyznamenání se dostalo Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Guvernér státu Missouri v USA ocenil v oficiální proklamaci čtvrt století trvající spolupráci Jihočeské univerzity a University of Missouri.

  Detail

 • Jezdi do školy jako top manažer
  Jezdi do školy jako top manažer

  Pamatuješ, kdy jsi jako dítě sbíral se svými vrstevníky céčka, duhové kuličky, vojáčky, igráčky a další jiné zajímavé věci do Tvých dětských sbírek? I když už je to dávno, můžeš se zpátky vrátit do sběratelské euforie a při svém studiu také sbírat.

  Detail

 • Přečtěte si nový EFektiv
  Přečtěte si nový EFektiv

  Dozvíte se, že guvernér státu Missouri ocenil spolupráci s Jihočeskou univerzitou, jaká byla studijní cesta na chorvatský ostrov Rab i že studenti EF sbírají národní rekordy. V pravidelné rubrice představujeme si přečtěte rozhovor s vedoucím Katedry ekonomiky Ing. Robertem Zemanem, Ph.D. a nepřehlédněte rovněž rozhovor s prof. Vaněčkem o začátcích studia ekonomie v jižních Čechách.

  Detail

 • Štěstí s překážkou - PAST za minulost
  Štěstí s překážkou - PAST za minulost

  Štěstí s překážkou je kulturně-osvětová akce o společném životě s rodinami pečujícími o osoby s handicapem. Ekonomická fakulta se již potřetí stala partnerem této události, která se konala 17. září na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.

  Detail

 • Ekonomická fakulta vítá studenty prvních ročníků
  Ekonomická fakulta vítá studenty prvních ročníků

  Ekonomická fakulta po roce opět přivítala nové studenty při sportovně zábavním dni, jehož cílem je vždy především seznámit se mezi sebou, ale i poznat své budoucí pedagogy. Účastníci byli na závěr dne oficiálně pasováni do stavu vysokoškolských studentů.

  Detail

 • Ekonomická fakulta hostila v létě studenty z Austrálie a USA
  Ekonomická fakulta hostila v létě studenty z Austrálie a USA

  Již tradičními červencovými akcemi na EF jsou letní školy pro studenty z partnerských univerzit v USA a Austrálii. Na mladé Australany ovšem letos čekala novinka s názvem Greatail, na kterou se mohou těšit i studenti EF.

  Detail

 • Přečtěte si letní EFektiv!
  Přečtěte si letní EFektiv!

  Dozvíte se, že studenti EF podpořili prodejem kávy potravinovou banku, jaké je to studovat v tureckém Istanbulu i jak studenti EF pomáhají starostům a starostkám se strategickým plánováním. V pravidelné rubrice představujeme si přečtěte rozhovor s vedoucí Katedry aplikované matematiky a informatiky RNDr. Janou Klicnarovou, Ph.D. a nepřehlédněte rovněž průřez 10 lety slavnostních promocí na EF.

  Detail

 • Studentka Ekonomické fakulty JU uspěla v celostátní soutěži CzechTourism
  Studentka Ekonomické fakulty JU uspěla v celostátní soutěži CzechTourism

  Studentka Ekonomické fakulty a čerstvá absolventka oboru Obchodní podnikání Denisa Švecová se umístila v celorepublikové soutěži České centrály cestovního ruchu - CzechTourism o nejlepší absolventskou práci v oblasti cestovního ruchu na třetím místě v kategorii bakalářských prací.

  Detail