Zástupci EF uspěli na kongresu v Portugalsku

Zástupci Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity uspěli na konci listopadu s výsledky svého výzkumu na mezinárodním kongresu cestovního ruchu v portugalském Peniche. V silné konkurenci více než sta příspěvků od vědců z téměř třiceti zemí světa byla práce Viktora Vojtka, Petra Štumpfa a Petra Janečka z Katedry obchodu a cestovního ruchu vyhlášena jako jedna ze čtyř nejlepších.

Společný česko-německo-francouzský studijní program má první absolventy

Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity se může pochlubit prvními absolventy, kteří úspěšně dokončili studium v mezinárodním studijním programu typu joint degree Regionální a evropský projektový management. Při slavnostních promocích převzali diplom s označením tří evropských univerzit.

Guvernér státu Missouri ocenil spolupráci s Jihočeskou univerzitou

Nečekaného vyznamenání se dostalo Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Guvernér státu Missouri v USA ocenil v oficiální proklamaci čtvrt století trvající spolupráci Jihočeské univerzity a University of Missouri.

Jezdi do školy jako top manažer

Pamatuješ, kdy jsi jako dítě sbíral se svými vrstevníky céčka, duhové kuličky, vojáčky, igráčky a další jiné zajímavé věci do Tvých dětských sbírek? I když už je to dávno, můžeš se zpátky vrátit do sběratelské euforie a při svém studiu také sbírat.

Přečtěte si nový EFektiv

Dozvíte se, že guvernér státu Missouri ocenil spolupráci s Jihočeskou univerzitou, jaká byla studijní cesta na chorvatský ostrov Rab i že studenti EF sbírají národní rekordy. V pravidelné rubrice představujeme si přečtěte rozhovor s vedoucím Katedry ekonomiky Ing. Robertem Zemanem, Ph.D. a nepřehlédněte rovněž rozhovor s prof. Vaněčkem o začátcích studia ekonomie v jižních Čechách.

Štěstí s překážkou - PAST za minulost

Štěstí s překážkou je kulturně-osvětová akce o společném životě s rodinami pečujícími o osoby s handicapem. Ekonomická fakulta se již potřetí stala partnerem této události, která se konala 17. září na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.

Ekonomická fakulta vítá studenty prvních ročníků

Ekonomická fakulta po roce opět přivítala nové studenty při sportovně zábavním dni, jehož cílem je vždy především seznámit se mezi sebou, ale i poznat své budoucí pedagogy. Účastníci byli na závěr dne oficiálně pasováni do stavu vysokoškolských studentů.

Ekonomická fakulta hostila v létě studenty z Austrálie a USA

Již tradičními červencovými akcemi na EF jsou letní školy pro studenty z partnerských univerzit v USA a Austrálii. Na mladé Australany ovšem letos čekala novinka s názvem Greatail, na kterou se mohou těšit i studenti EF.

Přečtěte si letní EFektiv!

Dozvíte se, že studenti EF podpořili prodejem kávy potravinovou banku, jaké je to studovat v tureckém Istanbulu i jak studenti EF pomáhají starostům a starostkám se strategickým plánováním. V pravidelné rubrice představujeme si přečtěte rozhovor s vedoucí Katedry aplikované matematiky a informatiky RNDr. Janou Klicnarovou, Ph.D. a nepřehlédněte rovněž průřez 10 lety slavnostních promocí na EF.

Studentka Ekonomické fakulty JU uspěla v celostátní soutěži CzechTourism

Studentka Ekonomické fakulty a čerstvá absolventka oboru Obchodní podnikání Denisa Švecová se umístila v celorepublikové soutěži České centrály cestovního ruchu - CzechTourism o nejlepší absolventskou práci v oblasti cestovního ruchu na třetím místě v kategorii bakalářských prací.